| |
[Главная ] [ Каталог статей ] [ Регистрация ] [ Вход ]
Меню сайту
Категорії
Альтернативні джерела тепла
Порівняння палива
Збереження тепла
Теплі підлоги
Водонагрівачі
Водопідготовка
Види радіаторів та труб
СНиП
ДБН
ДБН 2012
Наше опитування
Якими котлами користуєтесь?
Всього відповідей: 600КОНТАКТИ

м.Тернопіль, вул.О.Польового 4а, оф. 7
тел. (0352)42-04-02
тел/факс (0352)24-30-64
моб. 067-208-71-30
моб. 094-973-64-02


Головна » Статті » Види радіаторів та труб

Види пластикових труб
Основні види пластикових труб:

На будівельному ринку представлені наступні види труб з пластикових матеріалів: труби з полівінілхлориду (ПВХ), поліпропілену (РР), поліетилену (РЕ), зшитого поліетилену (РЕХ), металопластикові труби (PEX-AL-PEX). Пропонуємо короткий опис кожного з полімерів.

1.Труби поліетиленові

Труби поліетиленові (ПЕ) напірні призначені для зовнішніх і внутрішніх напірних трубопроводів (водопроводу, каналізації, водостоків). Величини їх робочого тиску складають 6 кгс / см 2 (6 атмосфер) для типу "С" (середній) і 10 кгс/см2 (10 атмосфер) для типу "Т" (важкий).
У порівнянні з іншими пластиковими матеріалами поліетилен має найбільш низьку граничну температуру виробництва робіт -20 0С, що особливо важливо для укладання й експлуатації труб в зимових умовах. Труби ПЕ зовнішнім діаметром від 20 до 63 мм з'єднуються латунними або поліпропіленовими фітингами з гумовим кільцем ущільнювача, а також за допомогою електрозварних муфт. Труби діаметром від 63 до 160 мм з'єднуються стикового зварюванням. Промисловістю випускаються труби з поліетилену високого та низького тиску: ПВД і ПНД.
Труби поліетиленові безнапірні діаметром 50, 63, 90 і 110 мм призначені для внутрішньої каналізації. Цей вид труб також буває двох типів: ПНД і ПВД. Випускають такі труби 15 заводів Росії і ближнього зарубіжжя.

2.Труби з зшитого поліетилену (PEX)

Для того щоб поліетилен став більш міцним і стійким до температурних впливів, його обробляють під високим тиском. В результаті між молекулами утворюються додаткові поперечні зв'язку (містки). Такий процес називають "зшивкою", а поліетилен - "зшиті поліетиленом". Способи обробки поліетилену такі: РЕХАУ - зшивання пероксидні способом; PEXb - обробка газом сіланом, (органосіланіди - надзвичайно отруйні речовини); РЕХс - опромінення потоком електронів в електромагнітному полі; PEXd - обробка за допомогою азотосоедіненій.
Використовується зшитий поліетилен для систем опалення та водопостачання. Труби з цього матеріалу монтуються за допомогою обтискних фітингів.
Широке поширення РЕХ-труби отримали в системах водяних теплих підлог та системах сніготанення. Для систем опалення труби з поперечно зшитого поліетилену покривають дифузійним бар'єром для запобігання проникнення вільного кисню всередину системи.

3.Труби з металлополімерів

Вік металопластикових труб набагато молодший, ніж труб з поперечно зшитого поліетилену. Перші такі труби зроблені близько дев'яти років тому в Англії. Їх загальноприйняте позначення - РЕХ-AL-РЕХ. Нові розробки - PE-RT-AL-PE-RT (REX - поліетилен, PE-RT - поліетилен термостійкий, Al - алюміній). Металопластикові труби - по суті ті ж самі РЕХ-труби, усередині яких встановлюється додатковий шар з алюмінієвої фольги. Основний сенс установки - знизити коефіцієнт лінійного розширення РЕХ-труб (цей шар також є дифузійним бар'єром).
Труби являють собою складну конструкцію з п'яти шарів:

• зшитий поліетилен (REX або PE-RT); клейовий шар для щільного з'єднання пластику і металу;
• зварена внахлестку алюмінієва труба;
• клейовий шар;
• зшитий поліетилен.

Одна з переваг металопластикових труб - здатність зберігати форму при вигині, що дозволяє використовувати їх у відкритому прокладанні (труби РЕХ встановлюються тільки приховано).

Крім згаданих, основні характеристики металопластикових труб такі:

• здатність витримувати постійні навантаження (тиск до 10 бар при температурі 95 0С);
• фізіологічна придатність для питної води і харчових продуктів;
• 100%-а непроникність газів;
• незначне теплове розширення;
• відсутність структурних змін та зносу;
• два типи з'єднання труб - пресування і загвинчування;
• діаметри 16, 18, 20, 25, 26, 32, 40 і 50, 63, 75, 110 мм (у системі UNIPIPE).

4.Труби з полівінілхлориду (ПВХ)

 Труби з полівінілхлориду (ПВХ) стали застосовуватися в системах водопостачання одними з перших. Даний матеріал є одним з рекомендованих СНіПами. Труби з ПВХ використовуються в системах холодного і гарячого (Х-ПВХ) водопостачання, в технологічних системах (в т.ч. і в харчовій промисловості), знайшли широке застосування в каналізаційних системах.

Особливості труб з ПВХ:

• для монтажу не потрібні спеціальні інструменти - труби з'єднуються методом "холодного зварювання" або в розтруб на гумову манжету;
• труби є досить жорсткими, тому для їх з'єднання доводиться застосовувати спеціальні фітинги.
• Цим дані труби схожі на традиційні сталеві, отже для монтажу і при проектуванні можна використовувати дані та розрахунки по сталевих систем;
• напірні системи з ПВХ використовуються в основному для підземної прокладки з фіксацією в місцях поворотів трубопроводів;
• дані труби допускають як приховану, так і зовнішню прокладку. При зовнішній прокладці змонтована система має охайний естетичний вигляд;
• оскільки полівінілхлорид - один з найдешевших полімерів, вартість систем з ПВХ відповідно нижче аналогічних систем з інших полімерів і навіть сталевих оцинкованих плит.
Категорія: Види радіаторів та труб | Додав: teploservis (24.02.2012)
Рейтинг: | Коментарі: | Теги: зшитий, Труби поліетиленові, підлога, поліетилен, Труби, ПВХ, PEX, металопластик, ПЕ, полівінілхлорид
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Форма входу
Логин:
Пароль:


Ваш кошик
Ваша корзина пуста

Пошук
Рекомендовані товари
Безпровідний терморегулятор Auraton 2025 RTH Зворотній осмос ROS-7 Gefest 25 кВт Модуль помякшення води SE FU-0818-Cab Vitopend 100 WH1D 23 кВт турбо + труба Стабілізатор напруги Powercom TCA-1200
Калькулятор
Теги
Друзі сайту


BAU.ua - Строительство и Архитектура Украины: готовые проекты домов, строительные компании, объявленияTRUBA.ua - Водоснабжение и Отопление, Вентиляция и Кондиционирование 
Статистика


Вверх
Copyright MyCorp © 2018