| |
[Главная ] [ Каталог статей ] [ Регистрация ] [ Вход ]
Меню сайту
Категорії
Альтернативні джерела тепла
Порівняння палива
Збереження тепла
Теплі підлоги
Водонагрівачі
Водопідготовка
Види радіаторів та труб
СНиП
ДБН
ДБН 2012
Наше опитування
Якими котлами користуєтесь?
Всього відповідей: 600КОНТАКТИ

м.Тернопіль, вул.О.Польового 4а, оф. 7
тел. (0352)42-04-02
тел/факс (0352)24-30-64
моб. 067-208-71-30
моб. 094-973-64-02


Головна » Статті » Водонагрівачі

Як вибрати водонагрівач
 Усім нам доводилося зіштовхуватися з відсутністю гарячої води. Наближається літо, а виходить, як мінімум 2 тижні, а те й більше котельні будуть закриті на профілактичний ремонт. Мало хто позбавлений цієї щорічної неприємності. У багатьох будинках з метою економії гарячу воду відключають і по ночах. Але навіть якщо гаряча вода звичайно подається без перебоїв, раз у раз відбуваються аварії, через які доводиться доба, а те й двоє сидіти без гарячої води.

Причому звичайно це все відбувається в самий невідповідний момент. Виходить, що наше централізоване гаряче водопостачання абсолютно нічим не гарантоване. У приватних будинках і на дачних ділянках проблема гарячої води коштує споконвічно, і її рішення цілком лежить на плечах жителів. І вирішувати ці проблеми треба самим.

Вирішується це завдання досить просто - установкою водонагрівача. І якщо нагріти воду для окремого будинку завдання складна, хоча й розв'язувана, то забезпечити себе гарячою водою у квартирі можна при відносно невисоких витратах і невеликих зусиллях. Саме для цієї мети призначені побутові водонагрівачі. Приладів цього класу існує дуже багато. Для вибору водонагрівача, потрібно мати подання, чим вони розрізняються. Спробуємо провести невелику класифікацію.

По механізму одержання тепла побутові водонагрівачі діляться на:

•    электроводонагрівачі,
•    газові нагрівачі,
•    апарати непрямого нагрівання гарячої води від системи водяного опалення.

Як зрозуміло з назви, электроводонагрівачі працюють від мережі (однофазної 220 В або трифазної 380 В, залежно від моделі). Працюють вони за принципом чайника: струм пропускається через ТЕН або спіраль, вони нагріваються й нагрівають воду. Потужність таких пристроїв - від 2 до 99 квт.

Газові водонагрівачі підключаються до газової магістралі. За рахунок згоряння газу нагріваються теплообмінники з протікаючою водою або баки з водою (залежно від конструкції). Є моделі, що працюють від газових балонів, але вони рідкі й для квартир звичайно не підходять.

В апаратах непрямого нагрівання для підвищення температури в баці з холодною водою використаються труби з гарячою водою, уже нагрітої в системі водяного опалення. Існують бойлери ємністю до 1000 л з водонагрівачами до 99 квт продуктивністю 950 літрів гарячої води в годину.

Така система зручна в приватних будинках, але незастосовна у квартирах. Існують ще нагрівачі на рідкому й твердому паливі, але вони мають більшу потужність, розміри й призначені для обігріву окремих котеджів, тому тут ми їх розглядати не будемо.

Як нестандартні пристрої можна відзначити водонагрівач на сонячних елементах, за допомогою якого можна в період із травня по вересень нагріти в нашій смузі 200-літровий бак до 60 градусів за пару днів. На півдні він буде ще ефективніше. Причому ніяких витрат на електрику! Але це добре на дачних ділянках, ставити таку конструкцію на даху багатоповерхового будинку навряд чи вийде.

Для квартир звичайно встановлюються газові водонагрівачі (якщо в будинку є газове водопостачання) або електричні однофазні (зрідка трифазні невисокої потужності).

Газові обігрівачі більше економічні, тому що газ дешевше електрики. Єдина умова - наявність підводки газу у квартирі. Але в сучасних будинках газові плити вже не використаються, і взяти газ ніде. Та й при установці газових водонагрівачів зусиль потрібно прикласти значно більше.

Адже при згорянні виділяється багато шкідливих речовин, виходить, треба ставити вентиляцію, щоб вивести продукти згоряння, а крім того, потрібно підводити газові труби (крім водяних). Тому газові звичайно використають у будинках, де вже був газовий стояк або по технічних можливостях важко використати потужні електричні водонагрівачі.

Електричні водонагрівачі поширені більше. Їх можна ставити практично скрізь, де є електроенергія. Використається однофазне підключення для невеликих потужностей (до 12 квт) і трифазне, якщо необхідні більші потужності (від 6 квт до 20-30 квт у квартирі). Якщо малопотужні нагрівачі встановити досить просто, іноді можна просто застромити вилку в розетку, то для нагрівачів потужністю вище 5 квт потрібна окрема електропроводка від щитка й установка додаткового запобіжника. У деяких старих будинках поставити апарати високої потужності не вдається. В обслуговуванні електричний прилад трохи простіше газового, але й плата за електроенергію вище. Щоб заощадити при нагріванні електроенергію, виробники постійно намагаються вдосконалити конструкцію приладу.

По методу нагрівання води всі ці пристрої можна розділити на проточні й накопичувальні. У проточних водонагрівачах піднімається температура води, що проходить через теплообмінник. У накопичувальні використається нагрівання бака з водою за допомогою Тена або іншого нагрівального елемента. Більшість продаваних на ринку накопичувальних нагрівачів більш правильно називати проточно-накопичувальними. У них спочатку наповнюється водою бак, потім він нагрівається до потрібної температури (виставляє на термостаті). Потім, по мірі використання води, в бак доливається й продовжує нагріватися. При невеликій витраті води бак майже ніколи не спустошується. Виходить нагрівач одночасно накопичувальний й у теж час проточний. Але ми будемо дотримуватися прийнятої термінології.

У кожного типу є свої мінуси й свої плюси. Спробуємо їх визначити. Проточні водонагрівачі забезпечують практично будь-яка кількість гарячої води, немає необхідності в постійному техобслуговуванні. Завдяки відсутності бака, звичайно займають мало місця. Але в той же час температура води залежить від споживаної потужності й від напору води. 5 квт нагрівача вистачає на нагрівання потоку води 1,5 л/хвилину. Цього досить для мийки посуду, але мало для душу. Якщо різко збільшити витрату води, температура відразу впаде (існують конструкції з компенсацією, але вони досить дорогі). Тому звичайні проточні нагрівачі використаються тільки для однієї точки (або душ, або кухня). Мало приємного, у тім, що вас обдає потоком холодної води через те, що хтось відкрив кран на кухні. Крім того, при такому нагріванні температура рідко перевищує 60 градусів - вище нагріти складніше. Звичайно, можна пустити тонкий струмок води, але в більшість нагрівачів убудована захист, що спрацьовує при падінні тиску у водогінній мережі й відключає прилад. Готельні труднощі існують при установці такого приладу. Через високу потужність прилад не можна підключати до звичайної квартирної розетки, потрібно тягти окреме проведення від щитка й установлювати окремий запобіжник.

Накопичувальні нагрівачі споживають менше потужності (звичайно до 6 квт, у середньому 2 квт - можна підключати до звичайної мережі). Але й час нагрівання при цьому великий. Бак 30 л. нагрівається за 30 хвилин, а 200-літровий у середньому за 6 годин. Тому якщо ви хочете мати гарячу воду в будь-який час, то треба нагріти її заздалегідь. Завдяки конструкції сучасних нагрівачів це можливо. Зовні вони покриваються теплоізолюючим матеріалом, що стримує втрату тепла до 1 градуса в годину. Можна нагріти бак уночі, а потім користуватися ним весь день. Сучасні баки можуть підтримувати температуру із втратою не більше 0,5 градуса в годину. При цьому витрата електроенергії на підтримку тепла не більше 1 квт/год. в добу. Але якщо ви використали весь бак води, то до нагрівання наступної порції пройде значний проміжок часу.

Завдяки наявності запасу гарячої води, до одного водонагрівача можна підключити кілька точок - мийку на кухні, душ, умивальник. Крім того, температура води в баці вище, ніж у проточному нагрівачі, і досягає 80 градусів. Це зручно, тому що, змішуючи з холодною водою, ви одержуєте велику кількість теплої води нормальної температури. Але є й свої мінуси. При високій температурі підвищується хімічна активність води. У баці, наповненому водою, металеві стіни піддаються корозії.
Необхідно приймати додаткові захисні міри, які збільшують вартість пристрою. Звичайно використають нержавіючу сталь, керамічне або інше покриття, магнієві аноди (зменшують рівень корозії стін). До недоліків накопичувальних водонагрівачів також можна віднести необхідність регулярного техобслуговування, що містить у собі заміну магнієвого анода, промивання внутрішньої поверхні, очищення ТЕНів.
Для установки такого нагрівача потрібно передбачити місце. Використаються баки від 10 до 200 л. Відповідно, чим більше бак, тим більше місця він вимагає. Нагрівачі до 120 кг можна вішати на стіну, починаючи з 100 кг звичайно ставляться на підлогу.

Ще один параметр водонагрівача, величину якого потрібно продумати заздалегідь, - це продуктивність. Тобто кількість теплої (гарячої) води, що ви зможете одержати у хвилину. Відповідно, у проточних ця величина в основному залежить від потужності нагрівача, а в накопичувальному - від обсягу бака.

Існують приблизні норми витрати води. Від них можна відштовхуватися. Уважається, що на одну людину в день затрачається 5-10 літрів води на мийку, 15-30 літрів на душ (залежно від температури), понад 100 літрів на ванну. Майте на увазі, що в накопичувальних водонагрівачах для того ж душу гаряча вода розбавляється холодної практично вдвічі, відповідно обсяг отриманої води зростає. На родину загальна витрата води буде трохи менше сумарного. У родині з маленькою дитиною витрата води зростає. Існують моделі, що дозволяють нарощувати потужність при необхідності.

При установці нагрівача на вмивальник вистачить 10 л, для душу - 30 л, якщо ви використаєте нагрівач на дві точки, то краще збільшити обсяг бака. Накопичувальні нагрівачі меншого обсягу швидше остигають, це теж треба брати до уваги при розрахунку споживаної енергії. По потоці води існують наступні дані: на рукомийник витрачається до 2 л/хв. (це відповідає проточному водонагрівачу 3-6 квт), на душ - 3-4 л/хв. (7 квт). Для потоку в 5-15 л/хвилину буде потрібно вже 12-30 квт нагрівач. При використанні проточних водонагрівачів на дві крапки потрібна потужність більше сумарної.

На нашому ринку представлена продукція самих різних фірм. На жаль, якісні вітчизняні водонагрівачі зараз знайти важко. В основному ринок пропонує виробу закордонних фірм. Вони мають власну класифікацію. З недорогих Ariston й Termex, Electrolux подорожче, Stiebel Eltron одні з найдорожчих і престижних. Фірми, що давно працюють на нашому ринку, добре адаптують свої вироби до українських умов. А вони значно відрізняються від закордонних, більше м'яких. Вода в наших кранах найчастіше високої твердості, і якщо не прийняти мір, то бак і нагрівач швидко покриються наростом із твердих солей (накипом). Тиск у мережі постійно міняється, і якщо немає регулятора, то ви будете стояти під душем з мінливою температурою.

Бувають фірми, які можуть відремонтувати ваш нагрівач тільки після надходження з-за кордону запасних частин (це може зайняти місяць). Інші мають гарну ремонтну базу на місці. Деякі фірми забезпечують гарантійний строк три роки, окремі - до семи років. При покупці краще довідатися всі ці подробиці.

В процесі роботи водонагрівачі піддаються впливу гарячої води, у якої підвищена електрохімічна активність. Звичайні залізні стінки баків швидко покриваються іржею й можуть продірявитися. Для захисту використають різні покриття (кераміка, склофарфор,  одна з найкращих - титанова емаль). У дорогих моделях використаються баки з нержавіючої сталі. Для зниження електрохімічної корозії застосовується магнієвий анод. Він віддає іони зі своєї поверхні, щоб не відбувалася втрата іонів зі стінок бака. У процесі роботи обсяг анода зменшується, і його потрібно міняти. Деякі виробники споконвічно використають аноди більшого розміру, що збільшує термін служби. Чим краще використовуване покриття, тим довше прослужить бак.

У накопичувальних нагрівачах застосовується захист від підвищення тиску, що відключає нагрівання.

Для проточних нагрівачів обов'язкова установка додаткового запобіжника й прокладка окремого проведення. Обов'язковий захист при вимиканні води.
Газові водонагрівачі повинні мати підвищений захист від неполадок у мережі. При падінні тиску води в мережі вони відключаються. Обов'язкова установка димоходу для висновку продуктів горіння.

Найпростіші нагрівачі обладнаються термостатом з можливістю установки заданої температури води й механічним градусником. У більше дорогі використається термостат з подвійним захистом від перегріву. Є термостати з дискретною установкою температури, але зручніше із плавний. Зручний індикатор витрати гарячої води. Нагрівачі високого класу обладнаються електронними панелями керування з датчиками й таймерами. Ви зможете запрограмувати водонагрівач на нагрівання в нічні години, коли плата за електроенергію мінімальна (при використані багато тарифного лічильника). Панель керування іноді можна навіть установити окремо від самого приладу. Окремі моделі автоматично включають економічний режим при зниженні споживаної потужності. У дорогих моделях є індикація необхідності зміни анода, чищення бака. Але не забувайте, що за всі зручності потрібно платити окремо.

Проточні газові водонагрівачі
Іноді називають колонками. Дотепер можна зустріти в старих будинках, особливо на периферії. Нові моделі, звичайно, більше функціональні й безпечні. Окремі конструкції дозволяють використати навіть для двох точок води. Газові нагрівачі досить економічні. Видають довільну кількість гарячої води, але вимагають певного напору у водогінній мережі.

Накопичувальні газові водонагрівачі
Самі економічні водонагрівачі. Можлива установка тільки при наявності магістралі газу у квартирі. Вимагають прокладки димоходу. Тиск води може бути відносно невисоким.

Накопичувальні електричні водонагрівачі

Найпоширеніші моделі. Використаються при живлені від мережі. Найбільш легкі в підключенні. Звичайно займають багато місця. Зручні для забезпечення водою всієї квартири.

Проточні електричні водонагрівачі
Зручні для установки на невеликих водозбірних ділянках для моментального нагрівання води. Мають невеликий розмір, але вимагають окремої проводки кабелю електроживлення. Дуже висока потужність енергоспоживання. Іноді неможливо встановити в старих будинках, не розрахованих на такі навантаження.


Категорія: Водонагрівачі | Додав: teploservis (07.04.2009)
Рейтинг: | Коментарі: 0 | Теги: электроводонагрівачі, газові нагрівачі, нагрівач, бойлер, водонагрівач, норми витрат, водопостачання, котел
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Форма входу
Логин:
Пароль:


Ваш кошик
Ваша корзина пуста

Пошук
Рекомендовані товари
Безпровідний терморегулятор Auraton 2025 RTH Зворотній осмос ROS-7 Gefest 25 кВт Модуль помякшення води SE FU-0818-Cab Vitopend 100 WH1D 23 кВт турбо + труба Стабілізатор напруги Powercom TCA-1200
Калькулятор
Теги
Друзі сайту


BAU.ua - Строительство и Архитектура Украины: готовые проекты домов, строительные компании, объявленияTRUBA.ua - Водоснабжение и Отопление, Вентиляция и Кондиционирование 
Статистика


Вверх
Copyright MyCorp © 2018