| |
[Главная ] [ Каталог статей ] [ Регистрация ] [ Вход ]
Меню сайту
Категорії
Альтернативні джерела тепла
Порівняння палива
Збереження тепла
Теплі підлоги
Водонагрівачі
Водопідготовка
Види радіаторів та труб
СНиП
ДБН
ДБН 2012
Наше опитування
Якими котлами користуєтесь?
Всього відповідей: 600КОНТАКТИ

м.Тернопіль, вул.О.Польового 4а, оф. 7
тел. (0352)42-04-02
тел/факс (0352)24-30-64
моб. 067-208-71-30
моб. 094-973-64-02


Головна » Статті » Теплі підлоги

Чому ми вибираємо теплі підлоги?
  Існує два основні види теплої підлоги: водяні та електричні. Їх об'єднує одна загальна риса - це низькотемпературний нагрівач (температура поверхні підлоги рідко перевищує 30-32°С) дуже великої площі. Зазвичай вся площа підлоги випромінює тепло. Проте якщо в приміщенні планується установка меблів або устаткування, які не переміщатимуться, то під ними тепла підлога не робиться. Конструкція такої ппідлоги виглядає таким чином. Спочатку йде грунтова або бетонна основа, потім - шар тепло - і гідроізоляції. Поверх теплоізоляції укладено бетона стяжка з тепловиділяючими елементами: труби з гарячою водою або нагрівальні електрокабелі. Виникає відразу питання: "Навіщо так все ускладнювати, коли можна просто повісити на стіни батареї?". Відповідаємо - для комфорту. У будинку, де єдиною системою опалювання є теплі підлоги, температура повітря в приміщенні не перевищує 18-20°С. На дворі - мінус 25°С, а загальне відчуття - щонайповніший комфорт. По всьому будинку розливається м'яке, приємне тепло. Пояснення можна знайти на графіці розподілу температур залежно від висоти приміщення.
Всім відомо, що при традиційній системі опалювання (радіатори і конвектори) нагріте повітря піднімається вгору і, остигаючи, опускається вниз. Тому під стелею жарко, на рівні підлоги прохолодно, а на висоті голови температура десь біля 22-24°С. Інша картина виникає в приміщенні, де джерело тепла - теплі підлоги. Тут тепле повітря також піднімається вгору. Але є істотні відмінності: температура батарей або конвекторів висока - +70°С, при цьому градієнт температур досить великий, велика і швидкість повітря в конвективних потоках, що утворюються. Неминучі протяги, оскільки розміри радіаторів або конвекторів обмежені, і повітря, нагріваючись, піднімається вгору строго над радіатором, а опускається у іншому місці. Таким чином, в приміщенні утворюється постійний і стійкий потік повітря, разом з яким переміщається пил, шерсть домашніх тварин і інші побутові забруднення. Ви не ставили собі питання, звідки на шафі стільки пилу?
  Тепла підлога нагрівається значно менше, чим радіатори. Тому і температурний градієнт менше і, як наслідок, практично відсутні конвективні потоки. Ще більш утрудняє утворення конвективних потоків те, що зона нагріву поширюється практично на всьому підлогу. Тепло ж піднімається з самої нижньої точки приміщення - з підлоги. Температура його поверхні може коливатися від 24°С до 32°С. Температура повітря біля підлоги 20-27°С, а на рівні голови вона вже 17-24°С. Тут вказані такі широкі температурні інтервали тому, що системи теплої підлоги обладнали точними терморегуляторами, що дозволяють легко встановити бажану температуру, яка потім підтримується протягом довгого часу. Виходить, що найприємніша температура буде якраз там, де ми постійно знаходимося. Звідси підвищене відчуття комфорту, та ще і знижена витрата палива або електроенергії.
  Потоком тепла, а значить і комфортом, можна управляти за допомогою терморегулятора. В разі водяної підлоги ми дозуємо кількість гарячої води, що подається, а у випадку з електричними підлогами - кількість електрики. За рахунок цього і підтримується необхідна температура підлоги.
  Теплі підлоги можуть працювати в двох режимах: просто комфортної (або теплих) підлоги або системи повного опалювання. Проте така класифікація застосовується зазвичай до електричних підлог. Ці системи відрізняються лише тим, що в першому випадку потужність на квадратний метр поверхні підлоги нижча, ніж в другому випадку, і для повного опалювання житла її просто не хватає. Зазвичай потужність для комфортної підлоги складає 90-150 Вт/м2. Її значення залежить від багатьох параметрів, врахувати які повністю неможливо. Наприклад, якщо приміщення реконструюють і в нім вкладають теплі підлоги, то у нас є два варіанти. Перший - розібрати стару підлогу на глибину не менше 10 см і зробити нову підлогу - з тепловиділяючими елементами в бетоній стяжці і хорошим, більш ніж 3-сантиметровим шаром теплоізолятора під нею. Але це далеко не завжди можливо, так само, як неможливо підняти рівень підлоги на висоту 10 см. Другий варіант здається простішим: на існуючому підлогу укладають тепловиділяючі елементи, поверх виробляють заливку тонкого шару (2-3 см) стягування. Але якщо в першому випадку у нас є можливість укласти товстий шар теплоізоляції (3-5 см), а поверх залити бетон завтовшки близько 5 см, то в другому випадку ми навіть не знаємо, що знаходиться в середині старої підлоги. Там можуть залягати металеві балки або інші конструкції, які відводитимуть тепло навіть на вуличні стіни будівлі. Тому, якщо є можливість укласти шар теплоізоляції, то потужність, що доводиться на квадратний метр такої підлоги, буде невеликою - 90-120 Вт/м2. А якщо шаруючи теплоізоляції немає, то доведеться компенсувати втрати тепла надлишковою встановленою потужністю.
  Встановлюючи систему підлогового опалювання приміщень, спочатку виробляють тепловий розрахунок, і лише потім - вибір необхідного устаткування. При повному опалюванні дуже принадно виглядає система акумуляції тепла. Йдеться про тому, що якщо підлоги електричні, то кабель замонолічують в товсте бетонне стягування (не менше 10-15 см), що грає роль теплоаккумулятора. Таке рішення застосовують при опалюванні офісів, виробничих площ і там, де вночі немає людей. Адже розумно максимально нагрівати пів вночі, коли електроенергії в енергосистемі виробляється в надлишку і вона дешева, а вдень скористатися накопиченим за ніч теплом. Таку ж систему можна побудувати і на базі водяної теплої полови. Лише там роль теплоакумулятора гратиме спеціальна ємкість-накопичувач, в якій теплоносій нагрівається до максимальної температури. Потім за допомогою спеціальних клапанів відбувається додавання цього нагрітого теплоносія до вже циркулюючому в системі, що дозволяє тривалий час використовувати накопичене раніше тепло. При прямому опалюванні система управління постійно відстежує температуру повітря в приміщенні і при необхідності включає нагрів незалежно від часу доби.
Категорія: Теплі підлоги | Додав: teploservis (25.02.2009)
Рейтинг: | Коментарі: | Теги: теплі підлоги, низькотемпературний нагрівач, температура підлоги, потік повітря
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Форма входу
Логин:
Пароль:


Ваш кошик
Ваша корзина пуста

Пошук
Рекомендовані товари
Безпровідний терморегулятор Auraton 2025 RTH Зворотній осмос ROS-7 Gefest 25 кВт Модуль помякшення води SE FU-0818-Cab Vitopend 100 WH1D 23 кВт турбо + труба Стабілізатор напруги Powercom TCA-1200
Калькулятор
Теги
Друзі сайту


BAU.ua - Строительство и Архитектура Украины: готовые проекты домов, строительные компании, объявленияTRUBA.ua - Водоснабжение и Отопление, Вентиляция и Кондиционирование 
Статистика


Вверх
Copyright MyCorp © 2018