| |
[Главная ] [ Каталог статей ] [ Регистрация ] [ Вход ]
Меню сайту
Категорії
Альтернативні джерела тепла
Порівняння палива
Збереження тепла
Теплі підлоги
Водонагрівачі
Водопідготовка
Види радіаторів та труб
СНиП
ДБН
ДБН 2012
Наше опитування
Якими котлами користуєтесь?
Всього відповідей: 600КОНТАКТИ

м.Тернопіль, вул.О.Польового 4а, оф. 7
тел. (0352)42-04-02
тел/факс (0352)24-30-64
моб. 067-208-71-30
моб. 094-973-64-02


Головна » Статті » Альтернативні джерела тепла

Паливо майбутнього

 

Гранули з деревини - ПЕЛЕТИ - розглядають у Європі, як „паливо майбутнього” або „паливо з впевненістю у майбутньому”. Що таке ПЕЛЕТИ? Чим зумовлений такий інтерес до цього виду палива?

Паливні гранули є твердим енергетичним носієм, який виробляється шляхом механізованої зміни біомаси. Гранули з деревини – це нормований циліндричний пресований виріб із залишків деревини (борошна, стружки, тріски, лісової деревини).
Пелети виробляються без хімічних закріплювачів під високим тиском. Паливні гранули також можуть вироблятися  з інших біопродуктів: соломи, торфу та ін.

При виготовленні паливних гранул вихідна сировина спочатку подрібнюється, а потім гранулюється. До уваги беруться такі параметри:

·          горіння гранул в топці котла відбувається більш ефективно: кількість залишків (золи) не перевищує 0,5-1% від загального об’єму гранул;

·          при спаленні гранули не спричиняють негативного впливу на довкілля;

·          гранули не мають прихованих пор, що здатні до самозапалювання при підвищенні температури.

Враховуючи ці показники, в європейських країнах гранули часто використовуються для опалення будинків та котеджей. Популярність гранул як „домашнього” палива зумовлена тим, що тепло від деревини сприймається як більш приємне, ніж тепло, що отримується з мазуту чи природного газу. Окрім цього, в Європі на гранулах працюють і комунальні котельні, і підприємства та електростанції достатньо великої потужності.

Гранули з деревини мають великі переваги порівняно з традиційними видами палива:
· теплова здатність їх складає 4,3-4,5 к Вт/кг, що в 1,5 раза більше, ніж у деревини, і є порівняною з вугіллям;
· конструктивні особливості печей дозволяють автоматизувати процес отримання необхідної кількості теплової енергії;
· при спаленні 2000 кг паливних гранул виділяється стільки ж теплової енергії, як при спаленні:

·          3200 кг деревини;

·          957 м3 газу;

·          1000 л дизельного палива;

·          1370 л мазуту.

Як вид палива, гранули з деревини  -ПЕЛЕТИ - розглядають у Європі як „паливо майбутнього” або „паливо з впевненістю у майбутньому”. Чим же обумовлений такий інтерес до цього виду палива?

По-перше, паливні гранули, як похідні від деревини, є безпечною сировиною. А таке паливо, як нафта та газ, з кожним роком зростатимуть у ціні і, врешті-решт, закінчаться.

По-друге, гранули з деревини мають високу енергоконцентрацію при незначному об’ємі, який вони займають. Окрім того, гранули можуть переміщуватися в автоматичних пічках і вдуватися на склад та транспорт.

По-третє, попіл може використовуватися як добриво. Зола складає до 1% від ваги палива. Попіл видаляється у сучасних пічках та котлах два рази на рік.

По-четверте, оскільки гранули мають високу насипну масу, отже, не потрібно багато місця для складування. Для опалення гранулами будинку площею 150 м3 потрібно лише 7,5 м3 гранул на один рік.

Завдяки вище згаданим властивостям, гранули з деревини мають велику конкурентоспроможність порівняно з іншими видами палива. Їх вартість не залежить від стрибків цін на викопні види палива та екологічні податки, які неухильно збільшуються.
Споживання гранул у країнах Європи постійно зростає. Згідно з дослідженнями маркетологів, найближчим часом очікується різкий стрибок попиту на цей вид продукції.

На ринку є попит на пелети різної якості: на темні гранули – з великим вмістом кори, та світлі – вміст кори не перевищує 5%. Закупівельна вартість в європейських країнах – від 120-150 євро/т. Пелети, упаковані у мішки (big-bags), коштують набагато дорожче.
Щодо України, то у нас цей ринок вже формується і незабаром почне активно розширюватися
.

Категорія: Альтернативні джерела тепла | Додав: teploservis (21.01.2009)
Рейтинг: | Коментарі: 0 | Теги: паливо майбутнього, тріски, вид палива, Паливні гранули, ПЕЛЕТИ, Гранули з деревини, стружки, теплова здатність, борошно, лісової деревини
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Форма входу
Логин:
Пароль:


Ваш кошик
Ваша корзина пуста

Пошук
Рекомендовані товари
Безпровідний терморегулятор Auraton 2025 RTH Зворотній осмос ROS-7 Gefest 25 кВт Модуль помякшення води SE FU-0818-Cab Vitopend 100 WH1D 23 кВт турбо + труба Стабілізатор напруги Powercom TCA-1200
Калькулятор
Теги
Друзі сайту


BAU.ua - Строительство и Архитектура Украины: готовые проекты домов, строительные компании, объявленияTRUBA.ua - Водоснабжение и Отопление, Вентиляция и Кондиционирование 
thencenaf, Exilediuple, ownelsimignee, Korneyea, minika2012, chezhin852, stileonick4
Статистика


Вверх
Copyright MyCorp © 2018